ALBI Scythe

ALBI Scythe
Autor Albi
Jazyk: Česky
Věk: 14+
Počet hráčů: 1-5
Běžná cena: 1 999 Kč
Sleva: 19%
Naše cena: 1 625 Kč
Nyní nedostupné
Rozměry: 360,0x300,0x100,0mm
Váha: 3000g
Nakladatel: ALBI
EAN: 8590228029447
Kód D0360857

Scythe je strategická hra pro 1-5 hráčů, ve které se hráči zhostí role průzkumníků východoevropských mocností v alternativní historii na počátku 20. stol. Jejich cílem bude co nejvíce posílit svůj vliv v okolí za záhadných okolností opuštěného městského státu známého jako Továrna.


Příprava hry:

Každý hráč si vybere jednu z frakcí - Krymský chanát, Polanskou republiku, Rusvětský svaz, Saské císařství nebo Severská království. Podle výběru dostane k dispozici figurku své postavy, desku frakce, plastové figurky kráčejících tanků, dřevěné figurky dělníků a staveb a další materiál. Hráči by měli u stolu sedět v pořadí podle výbrané frakce - tak, aby byli přímo u své frakční základny na hracím plánu.

Dále si hráči rozeberou po jedné hráčské desce, které jsou také různé, a rozestaví na ně herní figurky. Podle své frakční i hráčské desky získají počáteční zdroje - body síly, bojové karty, karty cílů, body popularity a peníze. Zbylé karty cílů a bojové karty, jakož i karty událostí a továrny (o jedna víc než je hráčů) se položí na příslušná místa na hracím plánů.

Na hrací plán se dále položí žetony setkání do vyznačených území a jedna z 6 destiček závěrečného bodování budov. Hráči na svou základnu položí figruku svého hrdiny a po jednom dělníkovi do 2 sousedních území. Začíná hráč s nejnižším číslem na hráčské desce.


Průběh hry:

Od začínajícího hráče se hráči ve směru hodinových ručiček pravidelně střídají na tahu. Ve svém tahu si hráči vyberou jednu ze čtyř akcí na své hráčské desce, přičemž si (kromě Rusvětského svazu) nemohou vybrat akci, kterou provedli ve svém předchozím tahu, a na tuto akci položí akční figurku.

Každá akce má dvě části: horní a dolní, které je třeba provést v tomto pořadí (každou z nich lze vynechat). Dolní akce jsou na všech hráčských deskách ve stejném pořadí, zatímco horní jsou na každé desce uspořádány jinak. Liší se také ceny a ceny a síla dolních akcí, zatímco horní akce jsou v tomto ohledu stejné napříč deskami.

Horními akcemi jsou:

Posílení - zisk bodů síly nebo bojových karet a případně popularity (je-li postavený monument).
Produkce - produkce surovin až na dvou územích s vlastními dělníky. Vyprodukovaná surovina závisí na výběru území. Lze posílít až na 4 území.
Pohyb - pohyb jednotkami (postavou, tanky anebo dělníky) nebo zisk peněz. Kráčející tanky mohou přavážet dělníky.
Obchod - zisk libovolných surovin nebo bodů popularity a případně síly (je-li postavena zbrojnice).
Dolními akcemi jsou:

Vylepšení - posílení jedné z horních a zároveň zlevnění jedné z dolních akcí. Stojí ropu.
Nasazení - nasazení jednoho kráčejícího tanku. s každým dalším nasazeným tankem se odemykají zvláštní schopnosti pro tanky i postavu. Stojí ocel.
Stavba - postavení budovy. Stojí dřevo.
Nábor rekrutů - posílení jedné z dolních akcí a zisk jednorázového bonusu. Stojí jídlo.
Dolní akce lze náborem posílit tak, že pokud ji použijete vy nebo nejbližší soupeři po levici i po pravici, získáte bod síly, peníz, bod popularity nebo bojovou kartu navíc.

Pokud se na konci akce Pohyb nachází soupeřící postavy anebo tanky na stejném území dojde k boji. Ten se rozhoduje pomocí bodů síly a bojových karet. Každý hráč nastaví na číselníku kolik bodů síly (0-7) obětuje a navíc může tajně přidat až jednu bojovou kartu za každý svůj tank nebo postavu. Jakmile mají oba hráči karty i číselníky připravené, otočí je a porovnají součty hodnot na číselníku a bojových kartách.

Hráč s nižším součtem (v případě remízy - obránce) prohrál a musí se se svými figurkami stáhnout na základnu. Pokud ale obětoval alespoň jeden bod síly, získá jako kompenzaci bojovou kartu. Vítěz, kromě ovládnutí sporného území, může položit jednu hvězdičku na pole vítězné bitvy (vyjma Saského císařství, max. 2 za partii), ale pokud útočil, ztrácí 1 bod popularity za každého soupeřova dělníka na tomto území.

Pokud se na konci akce Pohyb (a po případném boji) nachází hráčova postava na poli s žetonem setkání, vezme si tento hráč kartu setkání a vybere si jednu ze tří možností.

Pokud se na konci akce Pohyb (a po případném boji) nachází hráčova postava na poli Továrny, vybere si tento hráč jednu kartu továrny z balíčku na plánu. Za jednu partii lze získat nejvýše jednu kartu továrny a ani při opakované návštěvě ji už nelze vyměnit. Karty továrny poskytují pátou možnou akci, z níž ta dolní je vždy pohyb jednou jednotkou o dvě území.

Hráči během svého tahu také mohou na plán pokládat žetony hvězd, které se na konci partie bodují. Hvězdy lze položit za:

plný počet vylepšení akcí,
plný počet nasazených tanků,
plný počet postavených staveb,
plný počet naverbovaných rekrutů,
plný počet nasazených dělníků,
splnění karty cíle (nejvýše jednou za partii),
vítězství v boji (vyjma Saského císařství, nejvýše dvakrát za partii),
plný počet bodů popularity,
plný počet bodů síly.
Položit hvězdu je povinně, je-li to možné. Položenou hvězdu už nelze ztratit.


Konec hry:

Hra končí po akci, díky níž některý hráč položí na plán svou 6. (a poslední) hvězdu. A následuje závěrečné bodování. Boduje se:

1 bod za každý peníz,
body za každou položenou hvězdu podle pozice na stupnici popularity,
body za každé ovládané území podle pozice na stupnici popularity,
body za každé dvě držené suroviny podle pozice na stupnici popularity,
body za budovy podle destičky závěrečného bodování budov.
Hráč s nejvíce body vítězí. Vítězství lze zapsat také do přiloženého listu úspěchů.

Způsob dopravy Cena
Osobní odběr zásilkovna Osobní odběr zásilkovna
Více než 200 poboček po ČR
49 Kč*
Balík do ruky Balík do ruky 69 Kč*
Balík na poštu Balík na poštu 69 Kč*
PPL v České Republice PPL v České Republice 109 Kč*
PPL na Slovensku PPL na Slovensku 400 Kč*
* K objednávce bude připočteno balné ve výši 10 Kč, cena za dobírku není zahrnuta v ceně.

Uvedené ceny jsou včetně DPH
Způsob platby Cena
Twisto Twisto ZDARMA
Hotově na pobočce zásilkovna Hotově na pobočce zásilkovna 25 Kč
Bankovním převodem předem Bankovním převodem předem ZDARMA
Dobírka Dobírka 35 Kč
Více než 1400 míst k odběru Více než 1400 míst k odběru

Vyzvedněte si svou objednávku na jedné z více než 200 poboček zásilkovny. Pomocí formuláře nebo mapy vyberete jedno z výdejních míst a zboží si vyzvednete třeba cestou z práce. Zaplatit můžete předem, případne přímo na pobočce.

Nejlepší ceny dopravy
Česká pošta PPL Zásilkovna
69 Kč 109 Kč 49 Kč

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace